Barcode: 0090478216294
Natural Soda, Mango
by Jarritos
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 46.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.7 g |
| of which sugars | 11.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated water, sugar, natural flavors, citric acid, sodium benzoate (as preservative), yellow 5, yellow 6.
Additives
e102
e110
e211
e330
Related Products in Beverages
Limonade Pur Sucre
Liness
E NOVA 4
Lisbeth fraise
Lisbeth
C NOVA 4
Sirop fraise
U
NOVA 3
Lisbeth fraise
Lisbeth
C NOVA 4
Limonade 125 cl
Liness
E NOVA 4
limonade pur sucre
Liness
E NOVA 4
Limonade
Lisbeth
E NOVA 4
Sparkling Apple non alcoholic
Bel Normande
C
Boisson artisanale d'Alsace
VALLÉE NOBLE
D NOVA 4
Yaourt à boire
U
E NOVA 4
Challand
Challand
D NOVA 4
Cidre Breton Bio brut
Loïc Raison
NOVA 3