Barcode: 3254560571426
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 48.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jus de fruits à base de jus concentrés et purées de fruits : 55% (orange, pomme, ananas, pamplemousse, fruit de la passion, raisin, citron, pêche, banane, mangue, goyave, kiwi, abricot, poire, papaye), eau, sucre, vitamines : C, B3, E, B5, provitamine A, B6, B1, B2, B9, B8.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mangue au sirop
Cock brand
C NOVA 3
Lait de coco
Aroy-D
E NOVA 4
Jalapeno 100% Extra Virgin California Olive Oil
Nick Sciabica & Sons, Sciabica's
B NOVA 2
Rice Stick M Cock
Cock Brand
B NOVA 1
Granola (whole grain & high in fibre)
Marks & Spencer
A NOVA 3
Courgettes
M&S Food
A NOVA 1
Jeunes Epis De Mais Cock Brand 425 GRS
Cock, Cock Brand
B NOVA 3
Concombre Amer Conserve Cock
B
Baby Courgette
M&S Eat Well
A NOVA 1
Jeune fruit du Jacquier en saumure
Cock, Cock Brand
B NOVA 3
Frozen Fresh Durian
Cock Brand
B
Rambutan au sirop
Cock Brand
C NOVA 3