Barcode: 5400141029291
Nectar multivitamines - multifruits
by Everyday
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
belgium
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 33.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.9 g |
| of which sugars | 7.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau, 49 % jus de fruits å base de concentrés et de purées (jus de pomme, jus d'orange, jus d'ananas, purée d'abricot, jus de citron, jus de pamplemousse, jus de fruit de la passion, purée de banane, purée de mangue, purée de goyave, jus de raisin, jus de kiwi), sucre, vitamines (B1, B2, B3, B5, B6, B8, B12, C, E, provitamine A), arome naturel. Teneur en fruits: 49 % minimum.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Kokos Yoghurt Ongezoet
Vemondo,Lidl
C NOVA 4
chef select you HUMMUS pikant piquant
Chef Select
C NOVA 4
Witte tarwe tortilla's
Tastino
B NOVA 4
Jus anansmas orange concombre kiwi
Lidl
Bonenspread
Lidl
A NOVA 3
Hummus zongedroogde tomaten
Lidl
C NOVA 3
Natural tortila wraps
Lidl
C NOVA 4
Pomme mangue avec morceaux
Vergers Gourmands
NOVA 1
Aurinkosalaatti
Lidl, Chef Select
C NOVA 4
Pinda & pretzel mix
Alesto
E NOVA 4
Whole-wheat tortilla wraps
Tastino
A NOVA 4
Smoothie
Chef Select, Lidl
C NOVA 3