Barcode: 3596710535835
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 40.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 8.1 g |
| of which sugars | 8.1 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jus d'orange pulpé à base de jus d'orange concentré (55% dont 2% de pulpe d'orange), eau, sucre, acidifiant : acide citrique, antioxydant : acide ascorbique
Additives
e300
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Strawberry Lemonade
Minute Maid
C NOVA 4
juice
Minute Maid
NOVA 4
Root Beer
A&W
E NOVA 4
A&W Root Beer
A&W
E NOVA 4
Orange juice, Pulp-free
Simply Orange
C NOVA 1
IRN-BRU
IRN-BRU
D NOVA 4
Jalapeño Limeade
Trader Joe's
E NOVA 4
Panera Bread, Panera Decaf Coffee, Small
Panera Bread
B
Kefir
Olympic
B
Raspberry Iced tea - Gold peak
Gold Peak
NOVA 4
Lait écrémé en poudre instantané
Carnation
NOVA 3
Olympic plain Yogurt 2%
Olympic
B NOVA 3