Barcode: 3352271120046
Nectar Papaye Passion
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
france, french polynesia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 47.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.5 g |
| of which sugars | 10.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau, purée de papaye, jus concentré de fruits de la passion, sucre, acidifiant : acide citrique, antioxydant : vitamine C
Additives
e300
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bertolli light spread
Bertolli, Sainsbury’s
C NOVA 4
Rama Zum Braten
Rama, Upfield
C NOVA 4
Rama do smażenia, klasyczna.
Rama,Upfield Polska
C NOVA 4
stork margarine
D NOVA 4
Rama classic
Upfield ČR spol. s.r.o., Rama
C NOVA 4
Margarine huile d'olive
Bertolli
D NOVA 4
Butter
Bertolli
D NOVA 4
Spread
Bertolli
D NOVA 4
Planta Fin - Tartine et Cuisson
upfield
D NOVA 4
Vegetable fat spread
Summer County
NOVA 4
Kulta
Flora
E NOVA 4
Cuisson Pratique
Planta fin
C NOVA 4