Barcode: 7610161124052
Oignons balsamico
by Hugo Reitzel
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
made in italy
Categories
Available in
france, germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 53.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 9.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
Borettana-Zwiebeln, Wasser, Balsamessig 15.3% (mit Sulfiten; Weinessig, konzentrierter Traubenmost, Farbstoff: Ammonsulfit-Zuckerkulör), Zucker, Salz, Sonnenblumenöl, Antioxidationsmittel (Ascorbinsäure), Säureregulator (Zitronensäure). Pasteurisiert.
Additives
e300
e330
Related Products in Groceries
Marinara
A NOVA 3
Balsamic Vinaigrette
Ken's
E NOVA 4
Sweet relish
Heinz
C NOVA 4
Kroger spaghetti traditional sauce
Kroger
A NOVA 3
Sweet honey catalina salad dressing bottles
Kraft
E NOVA 4
Miracle whip dressing original
E
Buffalos own barbecue marinade
E NOVA 4
Organic Buckwheat Pancake & Waffle Mix
Arrowhead Mills
NOVA 3
Red Wine Vinegar
Kroger
A NOVA 1
Adobo
Badia
E
Rosemary balsamic
Simple Truth Organic
D
Helle Soße
Gefro
C NOVA 4