Rosemary balsamic
Labels
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 433.3 kcal |
| Fat | 46.7 g |
| of which saturated | 5.0 g |
| Carbohydrates | 3.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
54 sdaly value sea salt ingredi ts: 0rganic soybeanil, water, organiclsamic vinegar (rganic wine vinegar, crganic container 80 hen 130ml) concentrated grape must), organic dijon mustard (organic apple cider vinegar, water, organic mustard seed, salt, organic spices), 30 daily value organic garlic, sea salt organic honey, organic 18% lemon juice concentrate, organic 8% extra virgin olive oil, organic black pepper, sur organic rosemary, 0% organic basil, xanthan gm, organic oregano. dstributed by th kroger co. cinginnati, ohio 5202 0% | cer fied organic by stan 10 0% the kroger co. quality assurance international upars 0% refrigerate after opening. shake well before using. simple truth organic roducts are formulated ithout genetically modified unganisms (gmos). the usda's ional organic program des not permit the use of ingredients made with gmos a nutrient in 2000 calories
Related Products in Groceries
Red wine vinegar
Green Goddess Dressing
Kraft
Whole Kosher Dills
Kurtz
Adobo
Badia
Balsamic Vinaigrette
Ken's
Steake sauce
Hot Honey Dijon Mustard w/Mike’s Hot Honey
Maille
Creamy balsamic
Marinara
A.1. New York Steakhouse Marinade
A.1
Sweet relish
Adobo creole style
Chef Merito Inc.