Barcode: 0036632020437
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 60.8 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 6.1 g |
| of which sugars | 4.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 8.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Cultured grade a non fat milk, whey protein concentrate, water, sugar, contains less than 1% of natural flavors, coffeefruit extract, fruit & vegetable juice concentrate (for color), lemon juice concentrate, modified corn starch, carob bean gum, potassium sorbate (to maintain freshness), sodium citrate.
Additives
e202
e331
e410
Related Products in Beverages
Kefir bianco naturale
Conad
B NOVA 3
Zuppa toscana
Conad, Verso Natura Conad
NOVA 3
Cola
Conad
C NOVA 4
Succo Viola Con Vitamine Conad 1 LT
Conad
E
Cioccolata gianduja
Lindt, Lindt & Sprüngli
NOVA 4
Café capsules Mio Caffè Cappuccino Segafredo
Segafredo
B NOVA 4
Sciroppo di limone
Conad
NOVA 4
Thè alla pesca zero zuccheri Conad
Conad
C NOVA 4
Sciroppo di menta
Conad
NOVA 4
Peach iced tea
Brodies
D
Café capsules Mio Caffè Espresso Segafredo
Segafredo Zanetti
B
Ginger
Conad
E NOVA 4