Barcode: 4891208040181
Oishi Rinbee Cheese Sticks
by Oishi
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
halal
Categories
Available in
philippines
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 467.0 kcal |
| Fat | 12.5 g |
| of which saturated | 8.3 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 8.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 8.3 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Wheat, tapioca starch, vegetable oil, coconut oil, palm olein, cheese powder, milk solids, whey, cheese solids, sugar, iodized salt, monosodium glutamate, fish sauce, dehydrated potatoes, vitamin A palmitate, antioxidants, TBHQ, BHA, BHT, colorants, tartrazine, sunset yellow, silicon dioxide, tocopherol, citric acid, lactic acid.
Allergens
fish
gluten
milk
soybeans
Additives
e102
e110
e270
e306
e319
e320
e321
e330
e621
Related Products in Snacks
Sour bite size candies, green apple, grape, lemon, orange, strawberry
E NOVA 4
Skittles Tropical
Joyca
E NOVA 4
Original bite size candies, original
E NOVA 4
milk chocolate m&m's
m&m's
E NOVA 4
Bob's red mill, cookie mix, oat brain & nuts
Bob's Red Mill, Bob's Red Mill Natural Foods Inc.
NOVA 4
Original candy
Skittles
E NOVA 4
M&M's Peanut Butter standard
M&M's
E NOVA 4
Starburst Original Share Size
Starburst
C NOVA 3
Twix Share Size Bar
Twix
E NOVA 4
Chocolate candies, peanut
E NOVA 4
Milk chocolate, peanuts, caramel, nougat complainer bar
Snickers
E NOVA 4
Starburst favereds standard
E NOVA 4