Barcode: 4800056191013
Ok Cheese
Categories
Available in
philippines
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 300.0 kcal |
| Fat | 23.3 g |
| of which saturated | 20.0 g |
| Carbohydrates | 16.7 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 13.3 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
Corn, Vegetable Oil (may consist of Coconut Oil and/or Palm Olein), Cheese Powder (Whey, Cheddar Cheese, Salt, Butter, Flavor Enhancer [Monosodium Glutamate], Natural Flavors, Artificial Colors [FD&C Yellow No. 5, FD&C Yellow No. 6]), Iodized Salt, Sugar, and TBHQ Antioxidant (added to oil to retard rancidity).
Allergens
milk
Additives
e621
Related Products in Dairies
Sahnejoghurt mild - Himbeere-Cheesecake-Geschmack
Limited Aldition,Milsani,Zoma
C NOVA 4
Extra Creamy Whipped Dairy Topping
Friendly Farms
D NOVA 4
Mac & Cheese Bites
Appetitos
D NOVA 4
Mozzarella - Der Milde, gerieben
Hofburger, Bayerische Milchindustrie, Milsani
D NOVA 3
Sahnejoghurt mild - Walnuss-Honig-Zubereitung
Limited Aldition,Milsani,Zoma,Aldi
C NOVA 4
Heavy Whipping Cream
Friendly Farms
D NOVA 4
Yogourt Moka bio
Aldi, Molkerei Biedermann
C NOVA 4
Protein yogurt Vanilla
Duneen
A NOVA 4
Brookes protein pudding
Brooklea
NOVA 4
Alex's Lemonade Stand Baked Lemon Ricotta Cheese
Aldi
NOVA 4
Yogourt nature bifidus bio
Retour aux sources, Aldi
B NOVA 4
Skyr Mango
Bio Natura
B NOVA 3