Barcode: 4712098455247
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 42.1 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.4 g |
| of which sugars | 10.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, fructose,aloe vera crunch, sugar, mango flavour,citric acid, sodium citrate, calcium lactate, mango concentrate, gellan gum, vitamin c, b-carotene flavour.
Additives
e327
e330
e331
e418
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Foods rice flour
B NOVA 1
Chips "Subway Terriyaki"
Lay's
D NOVA 4 Eco-Score A
Heart Healthy Mix - Peanuts, Almonds, Pistachios, Pecans, Walnuts, Hazelnuts
Planters, Planters® NUT-rition®
C NOVA 3
Les spéciales lasagne
SPIGA
NOVA 1
Lime Chili Flavor with Shrimp Ramen Noodle Soup
Maruchan
NOVA 4 Eco-Score C
Buchstabennudeln
Landfreude
A NOVA 1
Paella Flavour
Schwartz
NOVA 4 Eco-Score D
apple juice
Nature's Nectar
D NOVA 1 Eco-Score C
Concombre fromage blc 320g
Bonduelle
C NOVA 4 Eco-Score A
Tagliatelles bio* a l'olive de nice
Maison alziari,Pasta piemonte
A NOVA 1
Cornflakes
DmBio
A NOVA 1 Eco-Score B
Vegane Bio-Streichcreme - Kräuter-Tomate
Aldi, My Vay, Tofutown
C NOVA 3