Barcode: 5712877187771
Økologisk soya
by Øgo
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
cn bio 154
Categories
Available in
denmark
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.9 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.3 g |
| Salt | 14.8 g |
Ingredients
Vand, SOJABØNNER, salt, HVEDEMEL
Related Products in Condiments
Fused Thai Green Curry
Fused by Fiona
C NOVA 3
Pesto alla Genovese
Tesco
D NOVA 4 Eco-Score C
Fused Teriyaki
Fused
E NOVA 3 Eco-Score B
Katsu curry
Fused by fiona
D NOVA 3
Bio-Streichcreme Kichererbse, Paprika und Chili
Rewe Bio
C NOVA 3
Brun Saus
Toro
C NOVA 4
Organic tomato sauce
Kirkland
A NOVA 3 Eco-Score B
PINEAPPLE SALSA
Santa Maria
B
Remoulade
Thomy
D NOVA 3 Eco-Score C
Chow mein stir fry sauce
Fused by Fiona
D NOVA 3
Honig Senf Sauce
Händlmeier
D NOVA 3 Eco-Score C
Basil Pesto
Kirkland Signature
NOVA 3 Eco-Score D