Barcode: 7613312297155
Oliven schwarz steinlos
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 127.0 kcal |
| Fat | 13.0 g |
| of which saturated | 2.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 4.5 g |
Ingredients
Olives noires 95% (Espagne), sel marin, huile de colza, stabilisant: E579.
Additives
e579
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Jus pressé ananas, gingembre, pomme, citron
Marks & Spencdjdj
C NOVA 1
Salade de fruits exotiques
Crous Languedoc Roussillon, Crous Resto'
A NOVA 3
Iced Tea Spanish Peach
Marks & Spencer
D NOVA 3
English Muffins
Marks & Spencer
C NOVA 4
blackcurrant conserve
Sainsbury's,taste the difference
D NOVA 4
Spaghetti
By sainsbury's
A NOVA 1
Organic wheat hamburger buns, wheat
C NOVA 4
Ananas au sirop
Crous Languedoc Roussillon, Crous Resto'
B NOVA 3
Grainaissance, mochi, cashew-date
Grainaissance
B NOVA 4
Compote de poire
Crous Languedoc Roussillon, Crous Resto'
A NOVA 4
Compote de pomme
Crous Languedoc Roussillon
A NOVA 4
Mango, Blueberries & Strawberries
O Organics
C NOVA 1