Barcode: 4002239406703
Oliven Schwarze oliven
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
vegetarian
vegan
no lactose
hefefrei
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 398.0 kcal |
| Fat | 39.4 g |
| of which saturated | 4.4 g |
| Carbohydrates | 5.8 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 8.2 g |
Ingredients
Oliven, Speisesalz.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Blauwe Bessen
Jumbo
A NOVA 1 Eco-Score C
Blauwe Bessen, Diepvries
Gwoon, G'woon
A NOVA 1 Eco-Score C
35hr Sourdough Loaf White
Woolworths
C NOVA 1
DRY ROASTED EDAMAME Sea Salt
SEAPOINT FARMS
B NOVA 3
cheese onions Flavour chips
Lay's
NOVA 4 Eco-Score B
Red Sweet Chilli Flavour
Lay’s Max
C NOVA 4 Eco-Score B
Groentespread Gegrilde Paprika Bruine Boon
AH Terra,Albert Heijn
C NOVA 4
Polpa di pomodoro
Senesi
NOVA 1
Spaghe ay POTATO STICKS PAPRIKA FLAVOUR J-SCORE DB
Snack Day
E NOVA 4 Eco-Score B
Patatas Fritas Pickles
Croky
E NOVA 4 Eco-Score A
Peanut Butter Spread
Jif
C Eco-Score D
pindakaas naturel
jumbo
B NOVA 3 Eco-Score D