Barcode: 4061458029667
Olivenöl
by Cantinelle
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 2
Labels
vegetarian
vegan
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
nutriscore
nutriscore grade c
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 819.0 kcal |
| Fat | 91.0 g |
| of which saturated | 15.0 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
NATIVES OLIVENÖL EXTRA
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Myrtilles Confiture Extra
Maribel
D NOVA 4
Tradiční hospodské brambůrky hořčicové
Snack Day
D NOVA 4
Wafle kukurydziane - Czarnuszka i sól morska
Tastino,Lidl
A NOVA 3
ořechová tyčinka
crownfield
Mus Jabłko & Morela
Solevita
A NOVA 1
Trio hummus
Chef Select
C NOVA 4
High Proteine Lentil cakes
Sondey
A NOVA 1
Poêlée champêtre
Freshona
A NOVA 3
Wafle Kukurydziane
Tastino,Lidl
A NOVA 3
Deglet Nour dates
Alesto
C NOVA 1
Kürbis Quinoa Bowl
Culinea
A NOVA 3
Salted Roasted Deluxe Whole Cashews
Alesto,Lidl
C NOVA 3