Barcode: 7612188002894
Oliverio : Olive Vertes
by Oliveiro
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 145.0 kcal |
| Fat | 15.0 g |
| of which saturated | 2.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 3.8 g |
Ingredients
Olives (Espagne), eau, sel de cuisine, acidifiants: E330, E270, antioxydant: E300.
Additives
e270
e300
e330
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic brown chia seeds
A NOVA 1
Golden flaxseeds
A NOVA 1
Soy Plant-Based Milk
Koita
B NOVA 4
Nutkao, Hazelnut Spread
Nutkao Usa Inc.
E NOVA 4
Fermentation Girl, Old Reliable Sauerkraut
Influx Energy Llc
C NOVA 3
Rice Crisp Cereal, Rice Crisp
Inspired organics
C NOVA 4
Happy Hummus Original
Happy Hummus
B NOVA 3
Organic green split peas
A NOVA 1
Antioxidant Superfruit Juice Drink
C
Organic crushed tomatoes
A NOVA 1
Organic steel cut oats
A NOVA 1
Farfalle
Inspired Organics
A NOVA 1