Barcode: 0061308600811
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 200.0 kcal |
| Fat | 20.0 g |
| of which saturated | 2.7 g |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 3.0 g |
Ingredients
Green olives, water, sea salt, citric acid, ascorbic acid
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
White Rice Noodles
Fairtrade Original
B NOVA 3
kokos strouhaný
Belbake
D NOVA 1 Eco-Score D
AVOCADO OIL
Chosen Foods
B NOVA 2
Instant Noodles Entengeschmack
Vifon One
NOVA 4 Eco-Score C
Knäcke Brot Sesam
Ja!, Rewe
C NOVA 3
Purée de légumes Orangecarotte, potiron et patate douce
Auchan
A NOVA 3
E CHEDDAR NUTRI-SCORE Snack Day 1.53 8x5 MENI CRAC
Snack Day
E NOVA 4 Eco-Score B
Dattes
Deglet Nour Algerie
D NOVA 1 Eco-Score C
Rapsöl nativ
enerbio
B NOVA 2 Eco-Score B
Multigrain
Aldi
NOVA 4 Eco-Score B
Oliven Mix mit Kräutern
Alnatura, Alnatura GmbH, Alnatura Origin
D NOVA 3
Aprikosen
Del Monte
C NOVA 4 Eco-Score A