Barcode: 5400112370629
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 194.0 kcal |
| Fat | 18.0 g |
| of which saturated | 5.1 g |
| Carbohydrates | 2.3 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 2.1 g |
| Proteins | 4.7 g |
| Salt | 2.2 g |
Ingredients
Olives vertes dénoyautées 66%, fromage 27%, vinaigre, poivron, huile de tournesol non hydrogénée, sel, ail, basilic, sucre.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Blueberries
Best Choice
A NOVA 1
Organic Original Soymilk
B NOVA 4
Yellow enriched corn meal
B NOVA 1
Pinto beans
A NOVA 4
Kidney beans
A
Self rising white corn meal, white corn
E NOVA 3
Organic soymilk
B NOVA 4
Croutons
D NOVA 4
French Vanilla Coffee Creamer
E NOVA 4
Seedless blackberry preserves
Best Choice
D NOVA 4
Sliced strawberries
A NOVA 1
Mango chunks
A NOVA 1