Barcode: 0070038605829
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 367.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 80.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Degermed yellow corn meal, niacin, reduced iron, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Roerbak Provençaals
Albert Heijn
A NOVA 1
Oliven mit Sardellenpaste
Aldi
D NOVA 4 Eco-Score A
Lavender Latte Oatmilk Creamer
Starbucks
D NOVA 4
Ananas Scheiben
Gut & Günstig,Gut und Günstig,edeka
A NOVA 1 Eco-Score A
Datteln Deglet Nour
Alesto
C NOVA 1 Eco-Score B
Organic Miso Reduced Sodium
marukome
E NOVA 3
Canilla Extra Long Grain Enriched Rice
Canilla
NOVA 1 Eco-Score D
Anellini 75
Divella
A NOVA 1
Bio-Vollkorn-Pasta Torre du Pisa
Spar Natur pur
Heinz Tomato Soup
Heinz
A NOVA 4 Eco-Score A
Multigrain Bread
Trader Joe's
C NOVA 3
Kartoffelknödel halb & halb
Pfanni
NOVA 4 Eco-Score A