Barcode: 8015599662166
Olives linguine
by Sbiroli
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
germany, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 75.2 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | 3.2 g |
| Proteins | 11.3 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Durum wheat semolina flour, water, green olives, egg whites, dehydrated spinach, natural flavors.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Yakisoba con Pollo
Sushi Daily
C NOVA 4
Lentilles conserve en conversion bio
Pour Demain
A NOVA 3
Mousline l'originale
Mousline
NOVA 4
Yakisoba con Gamberi
Sushi Enzi
C NOVA 4
Lentilles vertes conserve
Transition
B NOVA 3
Puree à la forestière
B NOVA 4
Purée au lait entier
MOUSLINE
C NOVA 4
Purée instantanée
Mousline
NOVA 4
Puré De Batata
Mousline
C
Mousline nature
Mousline
NOVA 4
Haricots blancs conserve
Transition
A NOVA 3
Mousline au lait entier
Mousline
NOVA 4