Barcode: 20882976
Olives vertes Bio
by Baresa
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 196.0 kcal |
| Fat | 20.7 g |
| of which saturated | 2.8 g |
| Carbohydrates | 0.9 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.2 g |
| Salt | 3.0 g |
Ingredients
Eau, olives vertes dénoyautées, sel de cuisine, correcteur d'acidité: acide citrique; antioxydant: acide ascorbique.
Additives
e300
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Soba Nudeln - Japanisch
Asia Green Garden,Clama
B NOVA 3
Kp salted peanuts snack pack
KP
C NOVA 3 Eco-Score E
Ajo negro
Sociedad Agroalimentaria Pedroñeras
B Eco-Score A
Pois chiches à la marocaine
KARINE & JEFF
B NOVA 3
Abricots moelleux bio
Lidl
C NOVA 1 Eco-Score D
Tomatenmark
K-CLASSIC, kaufland, kclassic
C NOVA 3 Eco-Score B
Heidelbeeren
K-Classic
A NOVA 1 Eco-Score C
Chow Mein
Nissin
E NOVA 4
Marrons entiers
Deluxe,Freshona
A NOVA 1 Eco-Score B
Ajvar mild
BBQ,Clama
B NOVA 3
Chicken & Roasted Garlic Ravioli
Giovanni Rana
NOVA 4
Udon Nudeln - Japanisch
Asia Green Garden,Clama
C NOVA 3