Barcode: 0055823025174
Olives Vertes Dénoyautées
Labels
kosher
orthodox union kosher
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 200.0 kcal |
| Fat | 20.0 g |
| of which saturated | 2.7 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 3.7 g |
Ingredients
water, salt, lactic acid
Additives
e270
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Huile d'olive vierge extra
Grand Jury
B NOVA 2
Haricots blancs
Grand Jury
C NOVA 3
Confiture de quetsches d'Alsace
Carrefour, Reflets de France
D NOVA 4
Galettes de riz complet bio
Grand Jury
B NOVA 3
Bte 4 / 4 Lentilles Au Naturel Grand Jury
Grand jury
A NOVA 3
Bte 1 / 2 Haricots Rouges Grand Jury
Grand Jury
A NOVA 4
Pois chiches
Grand Jury
B NOVA 3
Bte 4 / 4 Haricots Blancs Au Naturel Grand Jury
Grand Jury
C NOVA 3
Confiture Myrtilles
Grand Jury
D NOVA 4
Riz Cuisson Rapide 10MN
Grand Jury
NOVA 1
Lentilles Au Naturel
Grand Jury
A NOVA 3
Pois chiches
Grand Jury
B NOVA 3