Barcode: 0055823019098
Olives vertes dénoyautées biologiques
by Sardo
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
certified by ecocert
kosher
certified by ecocert canada
cor 77
Categories
Available in
canada, quebec
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 100.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 3.2 g |
Ingredients
Olives dénoyautées vertes biologiques · Eau · Sel · Acide lactique
Additives
e270
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bevanda a base di succo di arancia rossa
Parmalat, Santal
NOVA 4
Arancia Bionda
Parmalat, Santal
E NOVA 4
Soja Calcium
Santal
B NOVA 4
Santàl Exotic
Parmalat, Santal
C NOVA 1
Pizza & Pasta-Sauce
Parmalat, Pomito
B NOVA 4
Anna ai funghi
Parmalat
E NOVA 4
Passierte Tomaten
Parmalat, Pomito
C
Refresh Ace
Parmalat, Santal
E NOVA 4
ACE arancia limone carota
Parmalat, Santal
E NOVA 4
Peach
Parmalat, Santal
E
Ananas
Parmalat, Santal
NOVA 4
Riso con calcio
Santal
C NOVA 4