Barcode: 27096710
Olivie vertes
by La Sota
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
made in spain
Categories
Available in
belgium, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 172.0 kcal |
| Fat | 18.0 g |
| of which saturated | 3.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 23.0 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 2.7 g |
Ingredients
Olives vertes dénoyautées, eau, sel, acidifiant : (acide citrique, antioxydant : acide ascorbique.
Additives
e300
e330
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Vermicelli
Luxury
A NOVA 1
Italian roasted garlic sea salt rub, italian roasted garlic
Morton
NOVA 4
Nut medley
Sainsbury's
NOVA 1
Soft Golden Wholemeal Farmhouse
Marks and Spencer
A NOVA 4
Orange Juice
petit
E NOVA 4
Cracked peppercorn & herb sea salt rub
Morton
NOVA 3
Melon chunks
Sainsbury's
A NOVA 1
Nature's seasons seasoning blend
Morton
NOVA 4
Deliciously Free From Cheddar-style with caramelised onion
Sainsbury's
E NOVA 4
Soft White
M&S, Marks & Spencer, Marks and Spencer
B NOVA 4
Thin spaghetti
Luxury
A NOVA 1
salt and vinegar flavour rice and corn cakes
sainsbury's, Sainsburys
D NOVA 4