Barcode: 3178050000350
Oméga 3&6 Doux
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
omega 3
green dot
eco emballages
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 539.0 kcal |
| Fat | 60.0 g |
| of which saturated | 15.0 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Huiles végétales 60% (tournesol, palme, lin, colza), eau, sel 0,4%, émulsifiants : lécithine et mono-, diglycérides d'acides gras, poudre de babeurre (lait), conservateur : sorbate de potassium, correcteur d'acidité : acide citrique, arômes, colorant : caroténoïdes, vitamine A et D.
Allergens
milk
Additives
e160
e202
e322
e322i
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Italian Chopped Tomatoes
Royal Sun
Jamaica Ackee
Tropical Sun
B NOVA 3
100% Pure Creamed Coconut
E NOVA 3
Africa finest Peanut Butter no added sugar
Africa's Finest
C NOVA 4
Gungo Peas
Tropical Sun
B NOVA 3
Sorrel + Ginger
Tropical Vibes,JRP Foods
E NOVA 4
Caribbean Peas & Beans
Tropical sun
B
Sweet White Bread
Angles Bakery
C NOVA 3
Crunchy coconut peanuts
Tropical sun
E
Ginger Beer with Fiery Jamaican Root Ginger
Old Jamaica
D NOVA 4
Curried Patra
VB
B NOVA 3
Allan's Butteries
E NOVA 4