Barcode: 8003039014514
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 273.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 55.0 g |
| of which sugars | 1.5 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 9.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Semola di grano duro, acqua
Recipes with Similar Ingredients
Sandy'S Spicy Ears
11 ingredients
Orecchiette With Sausage, Beans, And Mascarpone
9 ingredients
Creamy Orecchiette Pasta With Peas
8 ingredients
Lazy Manicotti Soup
11 ingredients
Orechiette With Chèvre, Peas, And Mint
9 ingredients
Orechiette With Ricotta And Basil
9 ingredients
Spicy Orecchiette With Tuna, Peas, And Lemon Recipe
10 ingredients
Good Ol Mac and Cheese
8 ingredients
Pasta With Simple Zucchini Sauce
8 ingredients
Orechiette Orgogliose Con Verdure e Vino Bianco Recipe Garlecchina
15 ingredients
Sesame Orechiette with Edamame
8 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Hamburger Buns
Pan-O-Gold Baking Co.
D NOVA 4
Old Fashioned Hot Dog Buns
Village Hearth
D NOVA 4
Marinated Artichoke Hearts
Paesana
C NOVA 3
Potato bread
Village Hearth, Pan-O-Gold Baking Co.
D NOVA 4
Wheat Cottage Bread
Village Hearth, "Pan-O-Gold ""Village Hearth"" Bakers"
C NOVA 4
Hot dog buns
Pan-O-Gold Baking Co.
D NOVA 4
Quartered & Marinated Artichoke Hearts
Paesana
NOVA 3
Milwaukee Wheat Brat Buns
Village Hearth, "Pan-O-Gold ""Village Hearth"" Bakers"
C NOVA 4
Brown bread
Pan-O-Gold Baking Co.
C NOVA 3
Old Fashioned Hamburger Buns
Village Hearth
C
Sourdough Cottage Bread
Village Hearth, "Pan-O-Gold ""Village Hearth"" Bakers"
C NOVA 4
Bread
Village Hearth, "Pan-O-Gold ""Village Hearth"" Bakers"
A NOVA 4