Barcode: 0851016002096
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 159.0 kcal |
| Fat | 4.9 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 19.8 g |
| of which sugars | 2.2 g |
| Fiber | 1.3 g |
| Proteins | 8.4 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Rice, avocado, smoked salmon (wild alaskan sockeye salmon, brown sugar, salt with natural wood smoke), sesame, dried seaweed, rice vinegar, sugar, salt.
Related Products in Meals
Market street, new england clam chowder
C NOVA 4
Thin crust pizza
Weis
D NOVA 4
Thin crust pizza
Weis
D NOVA 4
Market street, sweet potato & corn chowder
B NOVA 4
Brick Oven Style Pizza, Calcium Propionate To Retard Spoilage Of Crust
Weis
D NOVA 4
Market street, tomato & feta bisque
C NOVA 3
Lasgana soup with turkey sausage
A NOVA 4
Scalloped potatoes
Weis
C NOVA 4
Crunchy Wheatberry
Weis
C NOVA 3
Self Rising Chicken Bacon Ranch Pizza
Weis
D NOVA 4
Oven Raising Pizza, Three Meat Pepperoni, Sausage & Hamburger
Weis
D NOVA 4
Quinoa Raisin Delight
Weis
C NOVA 3