Barcode: 8431876271911
Orejones
by Carrefour
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
nutriscore
nutriscore grade a
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 233.0 kcal |
| Fat | 0.7 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 51.0 g |
| of which sugars | 38.0 g |
| Fiber | 6.3 g |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Albaricoques Desecados , Conservador: Dioxido De Azufre
Allergens
nuts
sulphur dioxide and sulphites
Cacahutes
Additives
e220
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Butternut Sage
The Local Epicurean
B NOVA 1
Boule aux graines
Wise
B NOVA 4
Beet salad with onion
B NOVA 3
Grated Horseradish
Lowell
C NOVA 4
Sauerkraut
Lowell
C NOVA 3
Super herbal tea blend
Tierra Madre
B
Tamarind pulp with chilli
NOVA 3
Lowell, Extra Hot Horseradish
Lowell Int'L Foods
C NOVA 4
Herbal tea blend
Tierra Madre
C NOVA 1
Buena Carrotena, Juice Drink, Mango & Carrot
Lowell International Company
E NOVA 4
JAM
C NOVA 4
Nectar carrot & raspberry
E NOVA 4