Barcode: 0099482455934
Organic 21 Grain & Seed Artisan Bread
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 244.0 kcal |
| Fat | 6.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 42.2 g |
| of which sugars | 8.9 g |
| Fiber | 8.9 g |
| Proteins | 11.1 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Organic grain and seed blend (organic cracked wheat, organic oats, organic barley flakes, organic triticale flakes, organic soft white wheat flakes, organic rye flakes, organic whole amaranth seed, organic whole brown flaxseed, organic yellow cornmeal, or
Related Products
Napolitan
Sans nom, No Name
NOVA 4
Beef & broccoli
Presidents choice
NOVA 4
Riz croustillant
Le choix du président
D NOVA 3
Kettle cooked jalapeno flavour potato chips
Presidents Choice
D NOVA 4
Fat Free Cottage Cheese
No Name
A NOVA 4
Canadian loads of ketchup flavour chips large
President's Choice
E NOVA 4
English cream crackers
President's Choice
Vanillia
No Name
NOVA 4
Original lemonade
null
NOVA 4
Croustilles Pleines de assaisonnée ondulées
Le Choix du Président
C NOVA 4