Barcode: 00564175
Organic Açaí Puree Packets
by Trader Joe's
Processing
NOVA 1
Labels
organic
usda organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 80.8 kcal |
| Fat | 7.1 g |
| of which saturated | 1.5 g |
| Carbohydrates | 4.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Organic Açaí Puree (Water, Organic Açaí), Citric Acid (Acidifier)
Additives
e330
Related Products in Acai
Acai powder
Nutridia
C
Acai Smoothie Bowl
Wholey
B
Acai powder
My fruits organics
C
Lemonade
Dean Foods Company
B NOVA 4
Vitamin d whole milk
C NOVA 1
Ultra pasteurized lowfat milk
B NOVA 1
Old Style Heavy Cream
Dean Foods Company
D NOVA 4
Fat free milk
B NOVA 1
Calcium plus chocolate lowfat milk
Trumoo, Dean Foods Company
C NOVA 4
2% reduced fat milk
B NOVA 1