Barcode: 0038718709397
Organic almonds
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 594.0 kcal |
| Fat | 50.0 g |
| of which saturated | 4.7 g |
| Carbohydrates | 21.9 g |
| of which sugars | 3.1 g |
| Fiber | 12.5 g |
| Proteins | 21.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic almonds.
Related Products in Snacks
Bonbons menthe & menthol sans sucre
Riniel
B NOVA 4
Artesanas con pipas
Sol&Mar
D NOVA 4
Torta Impérial Turron
Lidl, Sol & Mar, Supersol
D NOVA 3
John Lewis Extendable Steel Curtain Tracks
sugarland
NOVA 4
Palmeritas
Sol&Mar, sol-mar
E NOVA 4
Dragi Color
SUGARLAND
E NOVA 4
Ensaimadas
Sol & Mar, sol&mar
E NOVA 4
Paprika baked snacks
Snack Day
D NOVA 4
Classic Cream Crackers
Asda
D NOVA 3
Nord Fresh
Nord Fresh
E NOVA 4
Surtido de turron
Sol & Mar
E NOVA 4
Biscuits au Sucre candi et à la cannelle
Sondey
E NOVA 4