Barcode: 0854208005868
Organic and cold pressured
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 25.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 5.5 g |
| of which sugars | 3.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Apple juice¹, cucumber juice¹, red cabbage juice¹, green chard juice¹, romaine lettuce juice¹, green leaf lettuce juice¹, lemon juice¹, bell pepper juice¹, escarole juice¹, red leaf lettuce juice¹, parsley juice¹, ginger juice¹.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Green Tea With Peppermint
Touch Organic
B NOVA 4
Touch organic, organic green tea bags, jasmine
Touch Organic
B
Chakki Atta
Sujara
A NOVA 1
Barossa sourdough bread mix
B NOVA 4
Fruit Paste, Quince
Rutherford & Meyer, MeyCov Food Ltd t/a Rutherford and Meyer
D NOVA 4
Promo Lot De 6 Touch Organic Thé Blanc Aux Fruits Rouges Bio
Touch Organic
Whole wheat flour chakki atta
A NOVA 1
The Truffleist, Truffle Oil
Crs Distributors Inc.
B NOVA 2
Fruit Paste, Pear
Rutherford & Meyer, MeyCov Food Ltd t/a Rutherford and Meyer
D NOVA 4
Organic Oolong Tea Bags
Touch Organic
B
Pain de mie
Marque Repère,Epi d'or,Leclerc
C NOVA 4
Gluten Free Easy Bakers
Laucke
C NOVA 4