Barcode: 0811497010294
Organic artisanal pasta
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 73.2 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
100% organic durum wheat semolina
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Zoete aardbeien
Red Band
E NOVA 4
Physalis
Goldenberry
NOVA 1
Aardbei
Danone
B NOVA 4
Petits pains White
Danerolles
D NOVA 4
Volkoren brood tijger
Dekavers
A NOVA 4
Mini Gressins
Hema
C NOVA 3
Hummus Paprika Oregano
Deli Genuss
C NOVA 3
Mueslibollen
DekaVers
D NOVA 4
Pomelos
Pura Vida
A NOVA 1
Rond bruin brood
Deka
B NOVA 4
Linsenaufstrich Tomaten Paprika
Deli Genuss
C NOVA 4
Stophoest
Red Band
E NOVA 4