Barcode: 0085239010686
Organic asparagus spears
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 24.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 2.4 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic asparagus spears.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Rustic Country Wheat Bread
Arnie's
C NOVA 4
Diet lemon tea
Snapple
C NOVA 4
Arnie's, hamburger buns
Arnie's
C NOVA 4
Apple juice drink from concentrate
Snapple
E NOVA 4
Bread
Arnie's
D NOVA 4
Deli Rye Bread
Arnie's
C NOVA 4
Arnie's, san francisco sour dough bread
Arnie's
C NOVA 4
Heartland Crusty Grain Artisan Bread
Arnie's
B NOVA 4
French Bread
Arnie's
C NOVA 4
Multi Grain Sour Dough Bread
Arnie's
B NOVA 4
Multi Grain French Bread
Arnie's
B NOVA 4
Juice Drink
Snapple
E NOVA 4