Barcode: 5050854514036
Organic Baby Potatoes
by Asda
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
no gmos
eu agriculture
gb org 05
soil association organic
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 71.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 14.9 g |
| of which sugars | 1.1 g |
| Fiber | 1.8 g |
| Proteins | 1.8 g |
| Salt | 4.0 g |
Ingredients
Potatoes.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Knorr Soupe Déshydratée Douceur Poireaux & Pommes de Terre 3 Portions
Knorr
C NOVA 4
Fix für Waldpilz-Rahm Geschnetzeltes
Knorr
B NOVA 4
Champignon Soep
Unox
C NOVA 4
Málnakrémleves gyümölcsdarabokkal
Knorr
NOVA 4
Velouté en duo d'asperges blanches et vertes et noix de macadamia grillées
Knorr, Unilever
NOVA 4
Velouté de Cresson
Knorr, Unilever
C NOVA 4
Sticky Rib Noodles
Pot Noodle
NOVA 4
Knorr Soupe Crème de Potiron 100g 3 Portions
Knorr
C NOVA 4
Fix Rahm-Champignons
Knorr
A NOVA 4
Yellow Label granulowana
Lipton
B NOVA 1
Knorr Moments Gourmets Soupe déshydratée Velours de Cèpes Champignons 91g 3 Portions
Knorr, Moments Gourmets, Unilever
C NOVA 4
Tomator
Starlux
B NOVA 1