Barcode: 0068267154577
Organic Baby Spinach
by Giant
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 24.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Spinach.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Toast & enjoy baguette
C NOVA 4
Wild yeast sourdough
C NOVA 4
Banana Chips
Trader Joe's
D NOVA 4
Black russian bread
C NOVA 4
Kettle corn
Kettle, Aj's Fine Foods
C NOVA 3
Organic Concord Grape Jelly
Trader Joe's
D NOVA 4
Rye bread
RosemontPain de siegle
C NOVA 3
Organic Reduced Sugar Strawberry Preserves
Trader Joe's
C NOVA 3
Macadamias
Aj's Fine Foods
C NOVA 3
Arisebakery, Sour & Seedy Baguette
Blue Chip Games
B NOVA 4
Arisebakery, Dark & Seedy Sourdough
Blue Chip Games
C NOVA 4
California Gourmet, California Gourmet Chocolate Raisins
Lehi Valley Trading Company Inc.
E NOVA 4