Barcode: 0041190057375
Organic baby spinach & spring mix
Labels
organic
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 21.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.5 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | 2.1 g |
| Proteins | 2.1 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Organic baby spinach, organic baby lettuces (organic romaine green and red leaf, organic oak leaf, organic tango, organic lollo rossa) organic baby crucifers (organic kale, organic arugula, organic mizuna, organic tatsoi), organic baby chard, organic radicchio.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Farine de blé CRC
A NOVA 1
Cocos Blancs
Nature d origine, Nature d'origine
A NOVA 1
Pois chiches
Nature d'origine
A NOVA 1
Au piment d'espelette
Le Batistou
NOVA 4
Lentilles Corail
Nature d’Origine
A NOVA 1
Pois cassés bio
Nature D'origine
A NOVA 1
Haricots rouges
Nature d'origine
A NOVA 1
Mais Pop Corn
Nature d'origine
A
Champignons de paris entiers 1er choix
Marque Repère, Notre Jardin
A NOVA 3
Lentilles vertes
Nature d'origine
A NOVA 1
Flageolets verts
Nature d'origine
A NOVA 1
Oignon rouge
Premier De Cuisine
A NOVA 1