Barcode: 0606541924401
Organic Baked Multi-Grain Crackers
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 433.0 kcal |
| Fat | 20.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 60.0 g |
| of which sugars | 6.7 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
Organic enriched flour (organic wheat flour, niacin, iron, thiamine, riboflavin, folic acid), organic sunflower oil, organic grains (organic corn, organic oats, organic wheat bran), organic whole wheat flour, organic cane sugar, organic cane syrup, organic black sesame seeds, organic white sesame seeds, sea salt, ammonium bicarbonate, monocalcium phosphate, organic poppy seeds, sodium bicarbonate, salt, enzymes.
Additives
e341
e341i
e503
e503ii
Related Products in Snacks
Merveilleux Spéculoos décongelé
E NOVA 4
mouna
brioches podis
D NOVA 4
Galette feangipane
E.Leclerc
E NOVA 4
Petits fours
Leclerc
D NOVA 3
Bûchette, beurre, café
E NOVA 4
Fougasse Emmental
Carrefour
D NOVA 4
pain au chocolat
leclerc
E NOVA 4
Fougasse lardons
Carrefour
D NOVA 4
Fougasse lardons
Carrefour
D NOVA 4
Paris Brest
Carrefour
D NOVA 4
Trianon
Carrefour,Carrefour Marché
D NOVA 4
Trianon individuel
Carrefour
E NOVA 4