Barcode: 0897922002027
Organic Baobab Powder
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 424.2 kcal |
| Fat | 15.2 g |
| of which saturated | 7.6 g |
| Carbohydrates | 66.7 g |
| of which sugars | 60.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Organic agave nectar and fiber (inulin) from agave.
Related Products in Breakfasts
Pâte à tartiner inshape nutrition
InShape Nutrition
D NOVA 4 Eco-Score D
Crema de avellana con cacao keto
Morama
A NOVA 4 Eco-Score E
Haselnuss Creme
Nur Nur Natur
D NOVA 3 Eco-Score D
Nutella
Ferrero,Nutella
E NOVA 4 Eco-Score E
Honey Blend
Local Hive
D Eco-Score B
Turkey Sausage Links
Jimmy Dean
D NOVA 4
Raw Honey
Simple Truth
E NOVA 2 Eco-Score B
lemon curd
Chivers, Chivers (EDEKA)
E NOVA 4
Peanut Chocolate Spread
Bonne Maman
NOVA 4
Pure honey
GOLDCREST
D Eco-Score B
Bio-Blütenhonig
Natur Gut
E NOVA 2 Eco-Score B
Pâte à tartiner noisettes grillées
Karéléa, Léa Nature
D NOVA 4 Eco-Score E