Barcode: 0794213000239
Organic Barbecue
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 18.7 g |
| of which saturated | 2.0 g |
| Carbohydrates | 30.7 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | 9.3 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Organic cooked brown rice, organic ground raw sunflower seeds, organic cooked pinto beans, organic rice syrup, organic onion, organic paprika, organic garlic, sea salt, organic black pepper, natural smoke flavor.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Ingefærshot
Holmene
E NOVA 1
American Style Pizza Dough
D NOVA 4
Taglioni Naturel
La Pasta di Maria
C NOVA 1
Havrekiks med Kakao
Bisca
E NOVA 4
Tortellini med bacon, skinke og ost
La pasta di maria
D NOVA 4
Glutenfri pizzadej
Scandinavian Retail Food
C NOVA 4
Margarine à Tartiner-- 250 g
Adiet
E
Wasabinødder
Simple Life, Trope
D NOVA 4
Chia seeds
Simple life by Trope
A NOVA 1
Extra Virgin Olive Oil
Cucina
B NOVA 2
Fuldkorn Pizzadej
Humlum
B NOVA 4
Valnøttkjerner
Silkevejen,Unifood
B NOVA 1