Barcode: 0030034998035
Organic Flax Seeds
by Giant Eagle
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 3,780.0 kcal |
| Fat | 306.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 153.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 153.0 g |
| Proteins | 102.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
ORGANIC FLAX SEEDS.
Related Products in Undefined
Fat Free Skim Milk
Kroger, The Kroger Co.
A NOVA 1
Grade A Pasteurized Cultured Lowfat Buttermilk
Kroger, The Kroger Co.
B NOVA 4
Vitamin D Milk
Fry's
B NOVA 1
vitamin D milk
Kroger
B NOVA 1
Sesame Sticks
Simple Truth
D NOVA 4
Grade A Fat Free Milk
Mountain Dairy
A NOVA 1
Almonds
Simple Truth
D NOVA 1
Cultured Lowfat Buttermilk
Kroger, The Kroger Co.
B NOVA 4
Double Chocolate Molten Upside Down Cake
Private Selection, The Kroger Co.
E NOVA 4
Mini Cinnamon Loaf Cake
Bakery Fresh Goodness, The Kroger Co.
E NOVA 4
Large Topped Muffins
King Soopers
D NOVA 4
Trail Mix
Simple Truth Organic
E NOVA 1