Barcode: 0708953602011
Organic Forbidden Rice Ramen
by Lotus Foods
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
vegetarian
no gmos
vegan
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 371.0 kcal |
| Fat | 4.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 77.1 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.9 g |
| Proteins | 8.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic black rice flour, organic brown rice flour, organic white rice flour.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Fettucine
Wegmans
A NOVA 1
Organic Sprouted Pumpkin Seeds
Johnvince FOODS
A NOVA 1
Honey Crisp Apple Juice Boxes
Wegmans Organic
C NOVA 4
Roasted Vegetable Ravioli
Wegmans
D NOVA 3
Rings
Wegmans
A NOVA 1
Original potato chip avocado oil
D NOVA 3
Watermelon Chunks
Wegmans
A NOVA 1
Small Shells
Wegmans
A NOVA 1
Linguine
Wegmans
A NOVA 1
Tangerine juice
Wegmans
C NOVA 1
Creamy Cashew Butter
Wegmans
B NOVA 1
Smooth Almond Butter
Wegmans
A NOVA 2