Barcode: 0077718636968
Organic Fresh Salsa
by Italian Rose
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 17.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.3 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Organic tomatoes, organic onions, organic jalapeno, organic garlic, salt, organic cilantro, contains less than 1% of: lactic acid, citric acid and xanthan gum
Additives
e270
e330
e415
Related Products in Condiments
Sauce Fricandelle
Regalo
E NOVA 4
Vinaigrette ciboulette
Regalo
D NOVA 4
Crema mit "Aceto Balsamico di Modena"
Penny, San Fabio
D NOVA 4
Tomaten-Ketchup
Penny
D NOVA 3
Asda Balsamic Vinegar Of Modena
Asda
NOVA 2
Light
Regalo
D NOVA 4
Vinaigrette pesto
Bourg
D NOVA 4
Saus-sauce
Aldi, Grill Time
D NOVA 4
Bolognaise
C NOVA 4
Concentré de tomates
Palazzo
A NOVA 3
Rosa Opal Salz
Best Moments
NOVA 2
Tomattensauce
Palazzo
C NOVA 3