Barcode: 0859751006119
Organic fruit & birch water
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 4.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 3.8 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Filtered water, organic birch sap, organic erythritol, organic pineapple juice concentrate, citric acid, natural flavors, organic fruit and vegetable juice (color), sodium citrate, ascorbic acid, organic stevia extract (reb a).
Additives
e330
e331
e968
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pruneaux d'Agen I.G.P. Très gros, Sans Noyau
Albert menes
C NOVA 4
Caviar d'aubergine au citron et épices
Albert Ménès
C NOVA 3
Amandes Valencia décortiquées
Albert Ménès
A NOVA 1
Cranberries séchées
Albert Ménès
D NOVA 3
Cerneaux de Noix du Périgord A.O.P.
Albert Ménès
A NOVA 1
Olives Vertes Picholine
Albert Ménès
E NOVA 3
Cœurs d'Artichauts à la Romaine
Albert Ménès
C NOVA 3
Cœurs d'Artichauts à l'Ail
Albert Ménès
A NOVA 4
Pruneaux D'agen Igp Géants
Albert menes
D NOVA 4
Noisettes Romaine Décortiquées
Albert Ménès
A
BIO Crème de Tomate Séchée
Albert Ménès
D NOVA 3
Houmous au cumin & citron
Albert Ménès
C NOVA 3