Organic Fruit Flavored Snacks
by Annie's
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 316.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 84.2 g |
| of which sugars | 52.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Organic Rice Syrup, Organic Cane Sugar, Organic Tapioca Syrup Solids, Water, Organic Pear Juice Concentrate, Pectin, Citric Acid, Sodium Citrate, Ascorbic Acid (vitamin C), Organic Natural Flavor, Organic Sunflower Oil, Organic Color (organic black carrot, organic black currant extracts), Organic Carnauba Wax, Organic Rice Syrup, Organic Cane Sugar, Organic Tapioca Syrup Solids, Water, Organic Pear Juice Concentrate, Pectin, Citric Acid, Sodium Citrate, Ascorbic Acid (vitamin C), Organic Natural Flavor, Organic Sunflower Oil, Organic Color (organic black carrot, organic black currant extracts), Organic Carnauba Wax
Additives
Related Products in Fruit Snack
Crispy Bananas
Harvest Snaps
Fruit Strip
Apple & Eve
melties with fruit & yogurt
Beech-Nut
Twisted Fruit Bites
Pure Organic
Melties with fruit & veggies
Beech-Nut
Fruit Strip
Apple & Eve
Fruit To Go Baies Sauvages
SunRype
fruti bites with hidden veggies
Beech-Nut
Mini Fruit Bars
That's it
Fruit Strip
Apple & Eve
Fruit Dots
Wegmans Organic
28 Layered Fruit Bars Variety Pack
pure organic