Barcode: 0070038648840
Organic fruit snack
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 71.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 18.2 g |
| of which sugars | 13.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic cherry juice from concentrate, organic white grape juice from concentrate, organic beet juice from concentrate, organic apple juice concentrate, organic tapioca starch, organic carob bean gum, natural flavors, citric acid, ascorbic acid.
Additives
e330
e410
Related Products in Snacks
Soft & Chewy
Kirkland signature
D NOVA 4
Dinkel Mini brezeln
DmBio
E NOVA 3
Ptasie Mleczko Waniliowe w Czekoladzie Deserowej
E.Wedel
E NOVA 4
Die Gute Bio Schokolade
Plant-for-the-Planet
E NOVA 3 Eco-Score B
Chickpea Snacks Habanero Flavored
Biena
D NOVA 3
Balisto yoberry
Balisto
E NOVA 4 Eco-Score B
Salam Sibiu
Agricola
D Eco-Score C
Clubs Cracker
Lorenz
D NOVA 3 Eco-Score A
Herbatniki o smaku maślanym
Bahlsen,Krakuski
E NOVA 4 Eco-Score D
Milk Chocolate Biscuits
Cadbury Dairy Milk fingers
E NOVA 4 Eco-Score E
GENOA SALAME
HILLSHIRE SNACKING
E NOVA 4
BBQ Chips
Legendary
E NOVA 4