Barcode: 0015532101088
Organic Fusilli
by Montebello
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 78.6 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic durum wheat semolina.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Batatas Fritas Onduladas com Sal Sabor Original
Pingo Doce
D
Tosta de trigo tipo sueca
Pingo Doce
D NOVA 4
Soja Alperce e Pêssego
Pingo Doce,Pingo Doce Pura Vida,Pura Vida
C NOVA 4
Óleo Alimentar
Pingo Doce
C NOVA 2
Soja, Chocolate
Pingo Doce,Pingo Doce Pura Vida,Pura Vida
C NOVA 4
Mini Tostas
Pingo Doce
D NOVA 4
Cuscus
A NOVA 1
Energia de Gold & Crash
Pingo Doce
C NOVA 4
Mini tostas integral
Pingo Doce
NOVA 4
Mini Tostas
Pingo Doce
C NOVA 4
Pão de Forma Branco
Pingo Doce
C NOVA 4
Puré de Batata em pó
pingo doce
D NOVA 4