Barcode: 9415748015017
Organic Gerkins
Labels
no added sugar
Available in
australia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 14.3 kcal |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 2.3 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Cucumbers, Spirit Vinegar, Herb Vinegar (Spirit Vinegar, Herb Extracts), Salt, Dill, Mustard Seed, Spices (Onions, Coriander, Fennel, Peppercorn), Stabiliser (Calcium Citrate)
Additives
e333
Recipes with Similar Ingredients
Related Products
Kap-Seehecht Filets
Golden Seafood
A NOVA 4
Sojafreies Veggie Hack
BIO natura
B NOVA 3
Fruit & Grain
Harvest Morn, Aldi
D NOVA 4
Alaka Seelachs
Golden Seafood
Tomato Ketchup
Bramwells
C NOVA 4
Pizza burrata, pomodorini e pesto
Aldi
C NOVA 3
Meat-Free Meatballs
Aldi
A NOVA 4
Popcorn-Mais
Aldi, Nataïs, Sun Snacks
B
Tomato Ketchup
Bramwells
D NOVA 4
seehecht
Golden Seefood
A