Barcode: 5013665116530
Organic Ginger
by Whole Earth
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 34.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.4 g |
| of which sugars | 7.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Fruit juice from concentrate (apple juice (59%), grape juice (9%), lemon juice (2)), carbonated water, natural ginger flavouring, natural capsicum flavouring.
Related Products in Beverages
ROCKSTAR Energy Drink
Rockstar
C NOVA 4
volle koffiemelk
Melkan
E NOVA 4
Ensure Plus Liq Kaffee FL
Ensure
D NOVA 4
Energy
E
Advocaat
Erven Warnink
NOVA 3
Energy
Slammers
E NOVA 4
Energy Sugar Free
Slammers
C NOVA 4
Lipton Peach ice tea zero sugar
Lipton
C NOVA 4
Green Ice Tea
Lipton
NOVA 4
Ice tea peach zero
lipton
C NOVA 4
Punched goût tropical goyave 50 cl
Rockstar
D NOVA 4
Halfvolle Koffie Melk
Albert Heijn
E NOVA 4