Barcode: 0085847000895
Organic golden berries
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 367.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 66.7 g |
| of which sugars | 40.0 g |
| Fiber | 16.7 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Certified organic goldenberries (physalis peruviana)
Related Products in Snacks
Sausage Rolls
Tesco
D NOVA 3
Oatie crumbles
Asda
E NOVA 4
Malted Milk
Asda
E NOVA 4
Onion rings crisps
Asda
D
Salt & Vinegar Flavour Sticks
ASDA
D NOVA 4
Chocolate digestives
Asda
E NOVA 4
Cheese crackers
Asda
NOVA 4
6 Croissants
The Bakery
D NOVA 4
Chicken tikka slices
Asda
D NOVA 4
pepperoni pizza parcels
asda
C NOVA 4
Coleslaw
Asda
B NOVA 4
Crispy fries
Asda
D NOVA 4